<-- Etusivu

 
 
 
 
Kitty o' Shea's - Traditional Irish Pub
Porvoo Paint Ball Warriors ry
Team Sipoon Pojat
Lähivakuutus Itä-Uusimaa
 
 

Ruohonleikkureiden LeMans SM La 29.9.2007. Kisapaikka oli Sipoon Bastukärr, motocrossrata, Keuksuontie.
Alla osakilpailu ja SM tulokset:



Avoin luokka (suluissa kierrosmäärä)

1. Tiimi nro 11, Flexo Power Racing Team (125)
- Sjöblom Simon
- Lindroos Matias
- Lindroos Daniel

2. Tiimi nro 1, Horcepower Racing (85)
- Järvelä Timo
- Edenval Marcus
- Nyman Markus

3. Tiimi nro 15, Sipoon Säätäjät (72)
- Myrttinen Juha
- Lehtinen Marko
- Tschivtschis Mats

4. Tiimi nro 7, Pörinä Racing Team (72)
- Karlsson Patrick
- Lönqvist Ken
- Karlsson August

5. Tiimi nro 4, Power Juniors (49)
- Karlsson Oskar
- Bärlund Mathias
- Strandberg Roger

6. Tiimi nro 21, Flexo Power RTR (32)
- Björkman Malin
- Rannström Anders
- Johansson Christoffer

7. Tiimi nro 17, SGN-Arcticdevil (3)
- Smal Toni
- Taskinen Jari
- Makkonen Jari


Vakio luokka (suluissa kierrosmäärä)


1. Tiimi nro 9, Raccine Team (101)
- Junikka Jari
- Laitinen Jukka
- Huovinen Pasi

2. Tiimi nro 20, Pörinä Racing Team (92)
- Honkanen Kimo
- Holmström Jonny
- Enholm Mikael

3. Tiimi nro 19, SGN-Team (57)
- Nousiainen Mika
- Kantola Eero
- Laitinen Mikko

4. Tiimi nro 14, Rautia Forssa/Rattle-Nest mc (48)
- Talvisilta Mika
- Lammela Rami
- Talvisilta Tero

5. Tiimi nro 10, Bullshit Team (39)
- Sved Robert
- Lindroos Christian
- Blomgren Guy


Lisäksi jaettiin seuraavat erikoispalkinnot:

Paras Yritys -palkinto: Tiimi nro 21, Flexo Power RTR

Tsemppi -palkinto: Tiimi nro 19, SGN-Team

Vuoden 2007 SM tulokset: 

Avoin luokka

1. Tiimi nro 11, Flexo Power Racing Team
2. Tiimi nro 1, Horcepower Racing
3. Tiimi nro 4, Power Juniors
4. Tiimi nro 17, SGN-Arcticdevil
5. Tiimi nro 20, Pörinä Racing Team
6. Tiimi nro 5, Royal Racing
7. Tiimi nro 21, Flexo Power RTR
8. Tiimi nro 15, Sipoon Säätäjät
9. Tiimi nro 22, Team Sipoon Pojat

Vakioluokka

1. Tiimi nro 9, Raccine Team
2. Tiimi nro 14, Rautia Forssa/Rattle-Nest mc
3. Tiimi nro 20, Pörinä Racing Team
4. Tiimi nro 10, Bullshit Team
5. Tiimi nro 19, SGN-Team
6. Tiimi nro 12, Rakennusliike Pttr Oy
7. Tiimi nro 18, Team Stondis

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Keskustelufoorumi
 
 

Videopätkiä YouTubessa:
La 5.4.2008 Alastaro (1)
La 5.4.2008 Alastaro (2)
La 5.4.2008 Alastaro (3)
La 29.9.2007 Bastukärr
La 3.2.2007 Juskun rata

 
Näpit Irti Sipoosta
 
Netin parhaat kilpailut
Netin parhaat kilpailut
 
     
       
         
  Webdesign: Nikrus.com