<-- Etusivu

 
 
 
 
 
Porvoo Paint Ball Warriors ry
Team Sipoon Pojat
Lähivakuutus Itä-Uusimaa
 
 

Ruohonleikkureiden LeMans lauantai 26 ja sunnuntai 27.2.2011, vuoden ensimmäinen osakilpailu. Kisapaikka Haarajoen saha, Haarajoki. Sunnuntaina ajettiin 1.5h kansainvälinen yhteiskisa, kisassassa ei jaettu SM pisteitä. Alla tulokset:

Lauantai: Avoin luokka (suluissa kierrosmäärä)

1. Tiimi nro 56, Snow Grass To Cut Racing (130)
- Ian Tanswell
- John Lowdell

2. Tiimi nro 6, Team Veljet (113)
- Jaan Raudsepp
- Mati Raudsepp

3. Tiimi nro 18, Team Vötikmetsä (110)
- Janek Kokkar
- Ilmar Schaffrik

4. Tiimi nro 212, Murray Boys (106)
- Sami Siivo
- Tomi Määttä
- Tapio Männikkö

5. Tiimi nro 1, Horsepower Racing (98)
- Timo Järvelä
- Marcus Edenwall
- Marcus Nyman

6. Tiimi nro 40, Team Ryijy Motorsport (96)
- Joose Mannermaa
- Janne Honkanen
- Marko Uotila
- Tatu Muhonen

7. Tiimi nro 44, KGS Racing (95)
- Karl Selby
- Paul Standage

8. Tiimi nro 4, See you at the Finnish line Racing (93)
- Dean Fuller
- Marc Baatz

9. Tiimi nro 15, Team Sipoon Säätäjät (81)
- Juha Myrttinen
- Markus Myrttinen
- Jaakko Tikkanen

10. Tiimi nro 34, Manchester Racing (74)
- Roope Pohjola
- Mikko Männistö
- Tomi Mäkelä

11. Tiimi nro 98, No I Deere Racing (73)
- Gary Morrad
- Mark Robinson

12. Tiimi nro 41, Team Backpain (19)
- Teemu Parkkonen
- Ville Manninen
- Antti Holopainen
- Kari Nuutinen
- Jukka Sumu
- Niko Hinkka


Lauantai: Vakio Pro luokka (suluissa kierrosmäärä)

1. Tiimi nro 9, Murray Racing Finland (118)
- Marko Lehtinen
- Jukka Laitinen
- Jari Junikka

2. Tiimi nro 7, Team Kiir (110)
- Janec Vaasa
- Ain Kransveer

3. Tiimi nro 37, Husqvarna Racing Finland (109)
- Timo Salmi
- Tuomas Siren
- Jarkko Santakangas

4. Tiimi nro 112, Liekkitiimi (109)
- Kapteeni Solisluu
- Rami Lammela
- Tero Talvisilta

5. Tiimi nro 36, Leikkurilesket (94)
- Tuija Levander
- Mari Talvisilta
- Henriikka Talvisilta

6. Tiimi nro 31, Team Jatke (88)
- Sami Särkelä
- Kimmo Nordling
- Kim Andersson

7. Tiimi nro 30, Raktek Racing (79)
- Rami Salminen
- Petri Pelander
- Ari Tenhula

8. Tiimi nro 42, Team Lossi Motorsport (79)
- Roope Levander
- Juha Romppainen
- Jussi Haavisto

9. Tiimi nro 10, Bullshit Team (46)
- Robert Sved
- Christian Lindroos
- Guy Blomgren

10. Tiimi nro 38, Tientukko Racing (K 36)
- Jyri-Jussi Halko
- Ari Vuollet
- Teppo Lindroos

11. Tiimi nro 19, Team Vötikmetsä (29)
- Margo Rosar
- Rainer Kirsipuu

Lisäksi jaettiin seuraavat erikoispalkinnot:

Paras yritys -palkinto: Tiimi nro 34 - Manchester Racing ja tiimi nro 98 - No I Deere Racing


Sunnuntai: Avoin luokka (suluissa kierrosmäärä)

1. Tiimi nro 56, Snow Grass To Cut Racing (61)
- Ian Tanswell
- John Lowdell

2. Tiimi nro 44, KGS Racing (55)
- Karl Selby
- Paul Standage

3. Tiimi nro 6, Team Veljet (53)
- Jaan Raudsepp
- Mati Raudsepp

4. Tiimi nro 18, Team Vötikmetsä (53)
- Janek Kokkar
- Ilmar Schaffrik

5. Tiimi nro 4, See you at the Finnish line Racing (51)
- Dean Fuller
- Marc Baatz

6. Tiimi nro 98, No I Deere Racing (51)
- Gary Morrad
- Mark Robinson

7. Tiimi nro 40, Team Ryijy Motorsport (49)
- Joose Mannermaa
- Janne Honkanen
- Marko Uotila
- Tatu Muhonen

Sunnuntai: Vakio Pro luokka (suluissa kierrosmäärä)

1. Tiimi nro 9, Murray Racing Finland (56)
- Marko Lehtinen
- Jukka Laitinen
- Jari Junikka

2. Tiimi nro 10, Bullshit Team (52)
- Robert Sved
- Christian Lindroos
- Guy Blomgren

3. Tiimi nro 7, Team Kiir (52)
- Janec Vaasa
- Ain Kransveer

4. Tiimi nro 112, Liekkitiimi (49)
- Kapteeni Solisluu
- Rami Lammela
- Tero Talvisilta

5. Tiimi nro 42, Team Lossi Motorsport (47)
- Roope Levander
- Juha Romppainen
- Jussi Haavisto

6. Tiimi nro 36, Leikkurilesket (46)
- Turkka Huhtala
- Tuija Levander
- Mari Talvisilta
- Henriikka Talvisilta
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Keskustelufoorumi
 
 
 
 
 
Netin parhaat kilpailut
Netin parhaat kilpailut
 
     
     
         
  Webdesign: Nikrus.com